Owady i Spółka

Gady

Content Image

Zęby, łuski i pazury czyli przyrodnicze poGADuchy

od 330 zł

Niezwykle ciekawe zajęcia i wywołujące najwięcej emocji zwierzaki – to najkrótszy i jednocześnie najdokładniejszy opis tego tematu. Na jednym spotkaniu można zobaczyć i niejednokrotnie pogłaskać czy potrzymać gekony, agamę, kameleona, węże czy żółwia

Swoją przygodę z gadami rozpoczniemy od poznania żółwia Pazurka, który już wiele w swoim żółwim życiu przeżył. Później troszkę przyspieszymy ponieważ obejrzymy malutkie gekony tureckie, które pomimo, że nie mają kleju na nogach potrafią chodzić do góry nogami i nie spadają! Co więcej są niezwykle szybkie i skoczne, mimo, że bardzo ciężko jest im oderwać nogę od podłoża. Nie żegnając się z gekonami odwiedzimy Azję, gdzie spotkamy inne nieco większe jaszczurki, którym po obfitym jedzonku rośnie nie brzuch a ogon.

Dalej spotkamy żywego dinozaura czyli mocno „opancerzoną” agamę oraz wzbudzającego najwięcej emocji, mistrza kamuflażu,  kameleona Leona. Sprawdzimy, jak to jest z tym słynnym zmienianiem koloru oraz dlaczego kameleony zawsze śmiesznie wyglądają na zdjęciach.

W ostatniej części, Matylda i Klementynka pozwolą przełamać strach przed wyjątkowymi gadami jakimi są węże. Te dwie dziewczynki – boa i pyton – pokażą jak działa ich język oraz dlaczego raz na jakiś czas zrzucają wylinkę.

Uwaga!  W sezonie zimowym podczas zajęć może zabraknąć żółwia, ponieważ w tym czasie będzie sobie słodko spał czekając do wiosny

Informacje

ok. 40-45 minut
maks. 25 osób
cena standardowa
zajęcia pokazowe

Na zajęciach

Poznacie gatunki gadów
Zobaczycie jaszurki
Weźmiecie zwierzęta na ręce
Zobaczycie węże
Dowiecie się czym gady się wyróżniają
Poznacie żółwia

Galeria

Zajęcia wyjazdowe

Podobne zajęcia, które mogą Ci się spodobać

Featured Image

Pajęczaki

Zobacz więcej
Featured Image

Ślimaki

Zobacz więcej
Featured Image

Zwierzęta leśne i ich tropy

Zobacz więcej