Owady i Spółka

O mnie

Content Image
DSC_3553
O mnie

Z pasji do zwierząt

Nazywam się Maciej i od urodzenia mieszkam na żywiecczyźnie. Swoje zamiłowanie do biologii ukierunkowałem już w liceum. W dalszym etapie edukacji ukończyłem kierunek Biologia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie ze specjalizacją biologia z nauczaniem przyrody i chemii.

Podczas studiów na ćwiczeniach terenowych z zoologii bezkręgowców, odkryłem swoją pasję, jaką są owady, a w szczególności motyle oraz straszyki i patyczaki.

Już na studiach byłem zaangażowany w różne projekty badawcze dotyczące motyli, pluskwiaków czy chrząszczy, dzięki czemu nabyłem wiele umiejętności potrzebnych do pracy w terenie, a których efekty zostały wydane w postaci publikacji naukowych, których byłem współautorem.

Dzięki wspomnianej wyżej pasji od 2012 roku jestem wykładowcą Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, gdzie prezentowałem swoje zbiory motyli oraz kilkanaście gatunków różnych zwierząt, jakie znajdowały się w mojej hodowli. Początkowo było to tylko zajęcie dodatkowe, ale z czasem założyłem własną działalność – Owady i Spółka.

Po 5 latach odwiedzania najróżniejszych placówek, postanowiłem rozszerzyć działalność o stacjonarną wystawę zwierząt bezkręgowych. Po długich poszukiwaniach, udało się odnaleźć miejsce, gdzie obecnie można nas odwiedzić by zagłębić się w świat egzotyki.